BIMi lahendused klaas- ja fassaadikonstruktsioonide tootmisel
Klaasist ja alumiiniumist fassaadide projekteerimine on 2D keskkonnas üsna problemaatiline ja paljud fassaaditootjad valivad olemasolevale ehitusturule edukaks integreerumiseks uue projekteerimis- ja tootmistehnoloogia. Paljudel juhtudel on klaasist ja alumiiniumist fassaadidega projekteeritavad hooned eksklusiivset laadi ning tänapäeval projekteeritakse need BIM-tehnoloogiat kasutades. On piisavalt oluline hoone kohta digitaalse teabe saamisel esimeses etapis fassaadi kalkulatsioonid koostada konkursside jaoks kiiresti ja piisavalt täpselt. Teine oluline samm on projekteerida hoonete fassaadide konstruktsioonid kvaliteetselt, arvestades hoone konstruktsiooni muutusi ja edastades teabe operatiivselt tootmisosakonnale. Selliste tegevuste teostamisel ei saa ettevõte ilma BIM-tehnoloogiata hakkama. Tarkvara
Projekteerimine ja analüüs
Programm Dlubal RFEM võimaldab projekteerida, arvutada ja analüüsida metallist ja klaasist konstruktsioone. Andmebaasi on üles laetud peaaegu kõik turul müüdavad klaasitüübid.
Programmis Dlubal RFEM analüüsitavaid klaaskonstruktsioone on võimalik tugevdada joonte või sõlmedega. Selle tulemusena arvutatakse välja pinna või kogu konstruktsiooni pinge.
Ühenduste ja elementide analüüs
Programmi IDEA Statica Steel saab kasutada teraskonstruktsiooni eraldiseisvate elementide, nende ristlõigete, sõlmede ja ühendusdetailide projekteerimisel. Programm on funktsionaalselt jagatud mooduliteks analüüsitavatest ja projekteeritavatest elementidest olenevalt – sõlm, tala, sammas, raam jne.
IDEA Statica Steel ei ole ainult üks tarkvarapakett, milles kasutaja kirjeldab geomeetriat, koormuseid jm teavet. Toode tagab BIM-i ühenduse paljude tarkvarapakettidega. Ühenduvus võimaldab importida mitte vaid elemente (sõlmi), vaid ka nende koormusi (sisejõudu).
Uued ühendused mudelduspakettidega Tekla Structures ja Advance Steel võimaldavad luua sõlmed otse IDEA sõlmeprojekteerimise mudelis, tehes CAD tarkvarapakettidest eksporte.