BIM Risinājumi tērauda konstrukciju projektēšanā un ražošanā

Teraskonstruktsioonide tootmise lahendused

Metallkonstruktsioonide tootjad osalevad konkursil ja proovivad välja arvutada metalli kaalu, kasutades selleks sageli projekti joonistest tulenevaid arvutusi. Olgem ausad – selle meetodiga on eksimine väga tõenäoline. Kui arvestate sisse liiga palju, siis te ei võida. Kui liiga vähe, tekivad kahjud. Arvutama peab aga kiirelt ja täpselt. Projekti alternatiiv – konkurentsieelise vahend, mis võimaldab pakkuda metallkonstruktsioonide optimeerimise teenuseid, tehes konstruktsiooni ümberarvutusi, mis on kasulikud nii teile endale kui ka kliendile.

Tarkvara

Projekteerimine ja analüüs

Strukturaalse analüüsi tarkvara Dlubal RFEM on ette nähtud teraskonstruktsioonide optimaalseks projekteerimiseks, arvutamiseks ja analüüsimiseks: hooned, sillad, paagid, kraanad, tornid jm konstruktsioonid.

Analüüsitavad ja projekteeritavad konstruktsioonid ei piirdu ainult geomeetriliste parameetritega, st võimalik on mudeldada erinevaid kujundeid, mahte jne. Dlubal RFEM ja RSTAB vastavad paljudele rahvusvahelistele sertifikaatidele: American AISC, ACI, Eurocodes, Canadian CSA, British BS, Australian AS, Mexican NTC-RCDF, German DIN, Chinese GB, Indian IS jms.

Ühenduste ja elementide analüüs

Programmi IDEA Statica Steel saab kasutada eraldiseisvate teraskonstruktsiooni elementide, nende ristlõigete, sõlmede ja ühenduste ning detailide projekteerimisel. Programm on funktsionaalselt jagatud mooduliteks analüüsitavatest ja projekteeritavatest elementidest olenevalt – sõlm, tala, sammas, raam jne.
IDEA Statica Steel ei ole ainult üks tarkvarapakett, milles kasutaja kirjeldab geomeetriat, koormust jm teavet Toode tagab BIM-i ühenduse paljude tarkvarapakettidega. Ühenduvus võimaldab importida mitte vaid elemente (sõlmi), vaid ka nende koormust (sisejõudu).
Uued ühendused mudelduspakettidega Tekla Structures ja Advance Steel võimaldavad luua sõlmed otse IDEA sõlmeprojekteerimise mudelis, tehes CAD tarkvarapakettidest eksporte.

Uusimad artiklid

Varsti toimuvad üritused